Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Tiskové zprávy
publikováno: 23. 3. 2021

Z nevyužívané velké jídelny bývalého dolu Kohinoor v Mariánských Radčicích u Mostu vznikla nová ordinace praktické lékařky. Vedení Palivového kombinátu Ústí, státní podnik v minulém roce rozhodlo o novém využití velké jídelny na svém středisku bývalého dolu Kohinoor v Mariánských Radčicích. Poslední strávníci prostor opustili již v roce 2003 a bylo tedy nutné najít nové vhodné využití.

Fotogalerie

V části objektu vzniklo nové moderní zázemí pro obvodní lékařku, za kterou dojíždějí pacienti z blízkých Mariánských Radčic, Louky, Lomu, Litvínova a dalších míst. Nové prostory se pyšní světlou čekárnou i sesternou a ordinací lékařky, která je vybavena EKG. Všechny místnosti i vstupy jsou samozřejmě přizpůsobeny osobám s omezenou schopností pohybu.

V ordinaci působí MUDr. Ivana Vycpálková se zdravotní sestrou, Ilonou Němcovou, které si spolupráci s pronajímatelem chválí: „Jsme velmi spokojeny s novou ordinací, kterou nám středisko Kohinoor vybudovalo a jsme také moc rády, že nám zaměstnanci střediska pomohli přestěhovat veškeré vybavení ze stávající ordinace do nových prostor, což bychom za běžného provozu jen těžko zvládly.“

„PKÚ, s. p. hledá pro volné nemovitosti ve své správě nové formy využití. V současné době je navíc nezbytné oddělit pacienty, přicházející do ordinace praktické lékařky, od zaměstnanců střediska Kohinoor tak, aby se co nejvíce omezil kontakt více lidí současně a zabránilo se tak případnému šíření onemocnění COVID-19“, uvedl Walter Fiedler, ředitel Palivového kombinátu Ústí.

V další části rekonstruovaných prostor byly vybudovány čtyři nové kanceláře, které budou po dořešení legislativních záležitostí určeny pro potřeby zaměstnanců PKÚ, s. p. Koncem minulého roku bylo také dokončeno zateplení celé budovy včetně nové fasády.
aktualizováno: 23. 3. 2021
 
 
sdílejte přátelům