Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 9. 11. 2021

V pátek 5. listopadu proběhlo v Kladně setkání bývalých i současných báňských záchranářů. Ve slavnostních hornických uniformách se této akce zúčastnili kromě předsedy Ludvíka Čečatky též Vít Svatý, ředitel Hlavní báňské záchranné stanice Praha a místopředseda spolku, pokladník Karel Šťovíček a Petr Šarboch, vedoucí Závodní báňské záchranné stanice v Kladně - Libušíně, která je součástí státního podniku Palivový kombinát Ústí.
„Letošní setkání se uskutečnilo již posedmé a na sále restaurace se nás setkalo tentokrát na pětaosmdesát bývalých i současných báňských záchranářů profesionálů a dobrovolníků. Všichni ti, kteří jsou členy spolku. Od nynějška se budeme každoročně setkávat každý druhý listopadový pátek. Dorazily i ženy, které na záchrance pracovaly například jako ekonomky nebo laborantky naší hygienické stanice,“ řekl předseda spolku báňských záchranářů Kladno, pan Ludvík Čečatka.

Fotogalerie

Záchranáři společně pogratulovali i dvěma svým bývalým kolegům, kteří slaví krásné životní jubileum. Při té příležitosti jim byl předán i dort zdobený sladkým vyznamenáním. „Jedním z oslavenců byl Jiří Náprstek, který oslavil osmdesátku už vloni, takže jsme mu dort předali dodatečně a druhým jubilantem byl letošní osmdesátník Rudolf Urban z Mayrovky, kde byl na šachtě dlouhé roky štajgrem a také dobrovolným báňským záchranářem,“ dodal předseda Čečatka.
aktualizováno: 11. 11. 2021
 
 
sdílejte přátelům