(5. 6. 2019, Ústí nad Labem) – Délka praxe, orientace v oboru? I to jsou otázky, s nimiž se často setkávají absolventi vysokých či středních škol při pracovních pohovorech a výběrových řízeních. Moderní firmy i kvůli své perspektivě nabízejí absolventské programy a stáže. K nim patří také PKÚ, jediná společnost v České republice, která se zabývá rekultivací a revitalizací krajiny po těžbě hnědého uhlí.
„Naše absolventské programy jsou příležitostí pro ty, kteří ukončili školy například technického směru, pozemní stavitelství, báňské obory a další podobné typy vzdělání. Kromě toho, s ohledem na naši činnost, u nás mají prostor také ti, kteří se specializují na ochranu životního prostředí v různých oblastech. Připraveny pro ně mám zaškolovací plány, sestavené na míru podle zaměření jednotlivých uchazečů. Tak, aby se rozhlédli v oboru a díky mnohaletým zkušenostem kolegů nemuseli znovu objevovat Ameriku,“ uvedla s trochou nadsázky Hana Volfová, mluvčí PKÚ.
Absolventské programy jsou určeny jak čerstvým absolventům, tak těm, kteří mají od ukončení svého vzdělávání nejdéle dva roky. Kromě toho nabízí PKÚ rovněž možnosti stáží již během bakalářského nebo magisterského studia technického směru. Součástí této nabídky je i možnost uzavření trvalého pracovního poměru jak v Ústeckém, tak v dalších regionech, kde má podnik svá střediska, například ve Středočeském, Jihomoravském či Královéhradeckém kraji. „Oživit znovu krajinu po těžbě uhlí i dalších surovin, to je záležitost několika desetiletí. Začínající odborníci u nás tak mohou najít pracovní perspektivu na mnoho let,“ doplnila mluvčí státního podniku.
Další možností, kterou PKÚ nabízí, jsou brigády během prázdninových měsíců. Ty mohou napomoci rozhodování o dalším profesním životě. Využít jich mohou jak budoucí řemeslníci, tak studenti středních a vysokých škol. Případné další informace můžete najít na www.pku.cz.
Kontakt: Ing. Hana Volfová, mluvčí PKÚ
GSM: +420 725 549 140
E-mail: hana.volfova@pku.cz
www.pku.cz
Palivový kombinát Ústí, státní podnik (PKÚ) se zabývá procesem revitalizace území po hornické činnosti v severních, středních a východních Čech a likvidací vrtů po těžbě plynu a ropy na území Moravy. Zajišťoval např. hydrickou rekultivaci lomu Chabařovice a Ležáky, na jejichž místě vzniklo jezero Milada u Ústí nad Labem a jezero Most. Jeho součástí jsou dvě stanice Závodní báňské záchranné služby v Libušíně u Kladna a Odolově u Trutnova.