Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Tiskové zprávy
publikováno: 2. 6. 2020

(01. 06. 2020, Ústí nad Labem) – Odborníci odcházející z uzavíraného dolu Kohinoor společnosti Sev.en energy mohou nastoupit do PKÚ, s. p. a aktivně se zapojit do projektů, ve kterých uplatní své získané dovednosti a zkušenosti.

Státní podnik Palivový kombinát Ústí nabídl uplatnění odborníkům, kteří odcházejí z uzavíraného podniku Důl Kohinoor, a. s. ze skupiny Sev.en Energy na Mostecku.

Ředitel PKÚ, s. p., Walter Fiedler, k tomu uvedl: „V současné době probíhá uzavírání pracovních smluv se zaměstnanci především z dělnických profesí např. provozními elektrikáři a zámečníky. Dále přijímáme zaměstnance se specifickými kompetencemi a praxí, které bychom rádi zařadili do podnikové jednotky báňských záchranářů. Hledáme i další kvalifikované zaměstnance, kteří nám mohou pomoci nahradit naše stávající v důchodovém věku.“

Sociální centrum PKÚ s. p. zajišťuje odcházejícím zaměstnancům podklady pro nárok na příspěvek ve výši 8 000 Kč nebo 5 300 Kč podle převažujícího výkonu práce. Jedná se o finanční příspěvek za práci v podzemí hlubinného dolu nebo s převažujícím výkonem práce mimo podzemí hlubinného dolu a dále podle počtu odpracovaných let u těžební společnosti. Dosud bylo přijato a předáno ke schválení na Ministerstvo průmyslu a obchodu 101 žádostí o přiznání tohoto příspěvku odcházejícím zaměstnancům.Kontakt: Ing. Hana Volfová, tiskové oddělení, Palivový kombinát Ústí, s. p.
GSM: +420 725 549 140
E-mail: hana.volfova@pku.cz
Web: www.pku.cz

Palivový kombinát Ústí, státní podnik (PKÚ) se zabývá procesem revitalizace území po hornické činnosti v severních, středních a východních Čech a likvidací vrtů po těžbě plynu a ropy na území Moravy. Zajišťoval např. hydrickou rekultivaci lomu Chabařovice a Ležáky, na jejichž místě vzniklo jezero Milada u Ústí nad Labem a jezero Most. Jeho součástí jsou dvě stanice Závodní báňské záchranné služby v Libušíně u Kladna a Odolově u Trutnova.

aktualizováno: 2. 6. 2020
 
 
sdílejte přátelům