Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Tiskové zprávy
publikováno: 26. 6. 2020

V Mariánských Radčicích u Mostu byl slavnostně zahájen provoz Biotechnologického systému pro čištění důlních vod. Palivový kombinát Ústí, státní podnik uvedl do provozu unikátní čistírnu, jejímž cílem je zajistit stabilní nízkonákladový způsob čištění důlních vod s využitím fyzikálně-chemických a biologických procesů, které se běžně vyskytují v přírodních mokřadních ekosystémech.

Fotogalerie

PKÚ s. p. zajišťuje čerpání a čištění důlních vod v této lokalitě již od roku 2004 v rámci nutného odvodňování Mostecké pánve. Biotechnologický systém byl vybudován společností Eurovia CS, a. s. ve spolupráci se společností Herkul a. s.
„Jedná se o unikátní řešení čerpání a čištění důlních vod, které se skládá ze sedmi nádrží – 6 je usazovacích a čistících a sedmá nádrž je stabilizační a dočišťovací“, uvedl Walter Fiedler, ředitel PKÚ, s. p. Stavba trvala více než rok a byla hrazena z Programu určeného na odstraňování starých ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji (tzv. 15 ekomiliard).
“Tato stavba byla velkou technologickou a technickou výzvou. Nacházeli jsme se ve složitém prostředí,” sdělil Ing. Roman Hek, ředitel závodu Ústí nad Labem, EUROVIA CS, za sdružení stavebních společností EUROVIA CS a Herkul, které stavbu realizovaly.

aktualizováno: 26. 6. 2020
 
 
sdílejte přátelům