Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Tiskové zprávy
publikováno: 27. 7. 2020

(22. července 2020, Ústí nad Labem) – V průběhu července rozmístil správce jezera, PKÚ s. p., na hladině jezera Milada u Ústí nad Labem dva druhy nových plovoucích mol. Jsou určena jak pro zahnízdění a odpočinek různých druhů ptáků, tak pro distanční plavání návštěvníků.

Fotogalerie

Podél jižního břehu bylo osazeno a rozmístěno 16 ekomol - blíže k Roudnické pláži čtyři ekomola, která jsou určena pro kachny či jiné druhy ptáků, kteří si mola vyberou pro své hnízdění či odpočívání, a osm ekomol s plůtky a boudičkami schovanými za rákosem pro klidné hnízdění rybáků. Poslední čtyři ekomola jsou dočasně umístěna na vodní hladině u jižní pláže, odkud budou později převezena k definitivnímu umístění na hladině jezera Milada.

„Plovoucí a příbřežní mola i ekomola byla realizována v rámci projektu Rekreační území východ, ve kterém se také budují elektrické přípojky k jezeru. Žádáme návštěvníky jezera, aby na ekomola nevstupovali, co nejméně se k nim přibližovali a nerušili tak hnízdění ptáků,“ uvedl Walter Fiedler, ředitel Palivového kombinátu Ústí.

Pro návštěvníky jezera jsou určena čtyři plovoucí mola, která byla upevněna u Trmické a hlavní pláže, dále pak u severní a Roudnické pláže. Jsou primárně určena pro odpočinek dálkových plavců a k potápění.
Kontakt: Ing. Hana Volfová, tiskové oddělení
GSM: +420 725 549 140
E-mail: hana.volfova@pku.cz
Web: www.pku.cz

Palivový kombinát Ústí, státní podnik (PKÚ) se zabývá procesem revitalizace území po hornické činnosti v severních, středních a východních Čech a likvidací vrtů po těžbě plynu a ropy na území Moravy. Zajišťoval např. hydrickou rekultivaci lomu Chabařovice a Ležáky, na jejichž místě vzniklo jezero Milada u Ústí nad Labem a jezero Most. Jeho součástí jsou dvě stanice Závodní báňské záchranné služby v Libušíně u Kladna a Odolově u Trutnova.


aktualizováno: 27. 7. 2020
 
 
sdílejte přátelům