Cookie Consent by Free Privacy Policy website
publikováno: 7. 7. 2021

Jak už určitě víte, nejen jižní Moravu postihla nečekaná zkáza. Lidé v malé vesnici Stebno v okrese Louny přišli během chvíle o střechy nad hlavou a neodolala ani řada stromů. Naši bánští záchranáři ze Závodní báňské záchranné stanice v Kladně- Libušíně se hned vydali na pomoc, protože pomáhat v nouzi je jejich posláním. A přestože někteří z nich měli čerpat zaslouženou dovolenou, opustili své rodiny a pomáhají tam, kde je to potřeba.

Fotogalerie

Začali pracovat třeba pro pana Tomáše Ratiborského, majitele rodinného domku: „Přišel jsem o kompletní střechu včetně střešních oken a komína, fotovoltaiky i zateplení,“ říká majitel rodinného domku č. 116 na okraji Stebna. Z boku domu je vidět rozbitý kruh skla v bezpečnostní výplni zimní zahrady. 

„Když jsme dům stavěli, rozhodli jsme se z důvodu bezpečnosti dát zpevněná skla. S prudkým větrem přišly i kroupy a silný déšť, který okamžitě zalil otevřený dům bez střechy. Takže, když přijeli vaši záchranáři, pomáhali se vším – vyklidit dům, provést bourací práce těch podhledů, které nespadly. Chlapi měli vybavení a velkou ochotu nám pomoci s domem, ve kterém se ženou žijeme 15 let a teď to vypadá jako bychom ho teprve stavěli. Jsme v podstatě ve fázi hrubé stavby. Museli jsme všechno odmontovat včetně kuchyně, která byla nasáklá vodou, spotřebiče, dveře i jejich obložení…,“ vyjmenovává majitel škody, které vznikly v několika minutách. 

„Žena se schovala v garáži i s naším psem a jsem moc rád, že se jim nic nestalo, protože kdyby spadl i strom vedle garáže, mohlo to dopadnout hůř. Moc rád bych poděkoval vašim záchranářům a spoustě dalších lidí, které ani neznám jménem, např. kolegům od syna z práce, protože prostě přišli a pomohli…,“ uzavírá dojatě své vyprávění pan Ratiborský.

Kluci, děkujeme!
aktualizováno: 8. 7. 2021
 
 
sdílejte přátelům