Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Tiskové zprávy
publikováno: 20. 12. 2019

(20. 12. 2019, Ústí nad Labem) – Od nového roku dojde ke změně na pozici ředitele podniku Palivový kombinát Ústí, státní podnik. Jeho dosavadní ředitel, Ing. Petr Lenc, odchází ke konci roku a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR vyhlásí výběrové řízení, z něhož bude vybrán nový ředitel podniku. Ing. Petr Lenc pracoval v PKÚ, s. p. od roku 1992 na různých technických pozicích, podnik řídil téměř 19 let.

Pod jeho vedením pokračovala rekultivace rozsáhlých území zasažených hornickou činností a vznikla jezera Milada a Most, dále byly realizovány velké projekty relikvidace ropo-plynových sond na Moravě a svoji činnost také posílila Závodní báňská záchranná služba, a to v Odolově u Trutnova a v loňském roce i v Libušíně u Kladna.
„V Palivovém kombinátu Ústí, jsem prošel všemi fázemi od těžby hnědého uhlí přes její ukončení až k likvidaci, sanaci, rekultivaci a následné revitalizaci zasaženého území. Obecně je třeba říci, že česká rekultivační škola je výborná“, uvedl Ing. Petr Lenc.

Kontakt: Ing. Hana Volfová, tiskové oddělení
GSM: +420 725 549 140
E-mail: hana.volfova@pku.cz
Web: www.pku.cz

Palivový kombinát Ústí, státní podnik (PKÚ) se zabývá procesem revitalizace území po hornické činnosti v severních, středních a východních Čech a likvidací vrtů po těžbě plynu a ropy na území Moravy. Zajišťoval např. hydrickou rekultivaci lomu Chabařovice a Ležáky, na jejichž místě vzniklo jezero Milada u Ústí nad Labem a jezero Most. Jeho součástí jsou dvě stanice Závodní báňské záchranné služby v Libušíně u Kladna a Odolově u Trutnova.

 
 
sdílejte přátelům