Cookie Consent by Free Privacy Policy website
kategorie: Tiskové zprávy
publikováno: 4. 7. 2019

(4. 7. 2019, Most/Ústí nad Labem) – Tvář Dominiky Müllnerové zná většina z vás ze sportovních rubrik jako výbornou házenkářskou brankářku prvoligového týmu Černých andělů z Mostu. Málokdo ale ví, že je již několik let, řečeno sportovní terminologií, také posilou PKÚ, konkrétně střediska Kohinoor, spravujícího jezero Most. A také tou, která měla za českou stranu na starost česko-saský projekt Nová tvář budoucí krajiny a stala se spoluautorkou zajímavé publikace.

Její křest proběhl ve středu 12. června v Mostě v rámci posledního workshopu dlouhodobého projektu Nová tvář budoucí krajiny. „Snad se povedlo připravit brožuru, která dokáže i laikům zajímavým způsobem poskytnout pohled na to, jak se během desetiletí postupně proměňovalo česko-saské příhraničí. Jestliže chceme vytvářet budoucnost, je dobré znát také historii, tedy minulost i současnost regionů, které ovlivnila těžba nerostů, hlavně hnědého uhlí,“ uvedla Dominika Müllnerová, vedoucí oddělení správy a rozvoje území střediska Kohinoor.
Cílem celého projektu byla výměna zkušeností, které se povedlo nasbírat několik uplynulých let na v českém i saském Podkrušnohoří s útlumem hornické činnosti, a především s tím, co všechno se dělá po jejím ukončení. Jak vznikají a jsou realizovány revitalizační i resocializační programy, umožňující území, „uklizené“ po těžbě, využít zejména pro rekreaci a aktivní odpočinek.

Kontakt: Ing. Hana Volfová, tiskové oddělení
GSM: +420 725 549 140
E-mail: hana.volfova@pku.cz
Web: www.pku.cz

Palivový kombinát Ústí, státní podnik (PKÚ) se zabývá procesem revitalizace území po hornické činnosti v severních, středních a východních Čech a likvidací vrtů po těžbě plynu a ropy na území Moravy. Zajišťoval např. hydrickou rekultivaci lomu Chabařovice a Ležáky, na jejichž místě vzniklo jezero Milada u Ústí nad Labem a jezero Most. Jeho součástí jsou dvě stanice Závodní báňské záchranné služby v Libušíně u Kladna a Odolově u Trutnova.

 
 
sdílejte přátelům